Wszystkie przedszkolaki i nauczyciele składają szczególne podziękowania tatusiowi Maksia, Panu Piotrowi Domagale, który podarował dla naszego przedszkola tablicę interaktywną. Dzieci już w piątek były zachwycone z jej wykorzystania. Tablica interaktywna to w tej chwili chyba najnowocześniejsza pomoc dydaktyczna, która wzbogaca każde zajęcia i pozwala maluchom lepiej poznawać świat.

IMG_4841

Tablice interaktywne są z jednej strony dużym ekranem projekcyjnym, z drugiej zastępują myszkę i klawiaturę. Dzięki temu osoba stojąca przy tablicy ma możliwość obsługiwana komputera, uruchamiania dowolnych programów, czy tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, pisania i rysowania. Wszystko po to, aby w bardzo prosty, naturalny i sugestywny sposób przeprowadzić ciekawe zajęcia.


_MG_3700

Przedszkolak nie musi umieć posługiwać się komputerem czy myszą komputerową, aby pracować na tablicy. Ta cecha jest bardzo istotna w przypadku małych dzieci. Uczniowie widzą duże, kolorowe i dynamiczne obrazy, a także mogą wchodzić w fizyczne interakcje z materiałem poprzez przesuwanie liter, liczb, słów i obrazów za pomocą swoich rąk.

_MG_3703

_MG_3704

_MG_3711

_MG_3718

_MG_3719

_MG_3726

Odpisz lub skomentuj

Your email address will not be published.