Przedszkole Dublin

Z kim współpracujemy?

Uważamy, że każdy rodzic powinien wiedzieć jaką strukturę ma przedszkole lub szkoła do której chce zapisać swoje dziecko i przez jakie instytucje jest kontrolowane. W trosce o utrzymanie najwyższego standardu, od samego początku istnienia współpracujemy z wieloma instytucjami rządowymi jak i poza rządowymi oraz non-profit.

Early Childhood Ireland jest prywatną instytucją odpowiedzialną za opieke merytoryczną, dystrybucję materiałów naukowych i weryfikowanie nauczycieli pod względem niekaralności. Dodatkowo, Early Childhood jest organizatorem licznych konferencji dla rodziców i nauczycieli w trosce o doskonalenie wiedzy w zakresie wychowania dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Tusla to najważniejszy organ w państwie irlandzkim odpowiedzialny za przeprowadzanie regularnych inspekcji w przedszkolach. Podczas inspekcji przeprowadzaniej przeważnie przez dwie lub trzy osoby, badany jest każdy szczegół począwszy od kwalifikacji nauczycieli, jakości planu zajęć, metod higieny, aż do sprawności alarmu przeciwpożarowego, pierwszej pomocy i stanu technicznego wszystkich urządzeń w przedszkolu.

 

Pobal to organizacja, dzięki której możemy oferować programy takie jak ECCE, CETS lub CCSP. Więcej o programie ECCE można przeczytać w naszym poprzednim poście. Od Września 2017 roku zostanie również wprowadzony kolejny program, dzięki któremu rodzice będą mogli korzystac z dopłaty €20 tygodniowo dla każdego dziecka poniżej 3 lat, a w niedalekiej przyszłości ta kwota zwiększy się kilkakrotnie i będzie dostępna dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym.

 

DCYA, dba o kwalifikacje naszych nauczycieli i jest organizatorem wielu konferencji naukowych. DCYA jest odpowiednikiem polskiego ministerstwa edukacji, natomiast zajmuje się tylko sprawami dzieci.

 

 

HSE dba o kontrole jakości wody pitnej i ogólnej czystości w przedszkolu, tak jak w Polsce robi to regularnie Sanepid. Wizyty inspektorów HSE przeprowadzane są co rok i za każdym razem głównym celem inspekcji jest upewnianie się, że dzieci dostają wartościowe i zdrowe posiłki, a kuchnia spełnia wszystkie wymogi sanitarne.

 

Baby Kitchen to nasz dostawca zdrowych i smacznych posiłków. Specjalnie dla naszych dzieci Baby Kitchen przygotowuje pożywne polskie zupy oraz inne posiłki “takie jak w domu”.

 

 

Recreate jest instytucją non-profit, która kolekcjionuje materiały poprodukcyjne z firm i fabryk takie jak tkaniny, płytki, steropian farby i inne, które sa czyste i gotowe do użytku, ale z jakiś powodów nie przeszły testów jakości. Te materiały, są idealnym produktem do prac naszych maluchów. Nielimitowany dostęp do materiałów plastycznych pozwala naszym dzieciom rozwijać wyobraźnie i cieszyć się podczas zajęć z wyklejania, budowania czy malowania przeróżnych prac. Dostęp do materiałów o przeróżnych teksturach pozwala na rozwijanie się pod wzdględem sensoryczny.